Zakończył się kolejny cykl miasta Poznania

Piąty i ostatni mecz sezonu 2022/2023 to CITY TRAIL vs. Nationale-Nederlanden Poznań odbędzie się w sobotę 4 marca. W biegu na 5 km nad jeziorem Rusałka wzięło udział 561 osób. Zwyciężył Łukasz Nowak. Najskuteczniejszym szybkim biegaczem w tym sezonie jest Sebastian Nowitzki, który wyszedł w sobotę i zdobył trzy punkty. W biegu kobiet najszybsza była Aneta Koniecek, a zwyciężczynią klasyfikacji generalnej została Aleksandra Bereshnevic, tym razem czwarta. Zwieńczeniem sezonu w Poznaniu będzie ceremonia wręczenia nagród 14 marca.

Generalna klasyfikacja

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to cykl wyścigów formuły Grand Prix rozgrywanych w dziesięciu miastach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trinity City, Warszawie i Wrocławiu. W okresie od października 2022 do marca 2023 zaplanowano łącznie 50 biegów – po pięć w każdym mieście.

Do sklasyfikowania, otrzymania pamiątkowych medali i rywalizacji wymagane są minimum 3 biegi. Zawodnicy, którzy w sobotę ukończą 3 biegi otrzymają pamiątkowy medal. To nowe rozwiązanie w CITY TRAIL.

Do tej pory wręczyliśmy medale na najważniejszych imprezach odbywających się w ciągu ostatnich dwóch tygodni. W tym roku pożegnamy się z formułą i wręczymy pierwszy medal w piątej edycji. Oczywiście ci, którym nie udało się dzisiaj dotrzeć na bieg, a biegali z nami 3 razy, mogą zdobyć swoje medale w inny sposób – od 14 marca będą w sprzedaży w sklepie ludowym. jogging w Poznaniu. Również dzisiaj nagrodzimy najszybszych biegaczy – w biegu głównym i biegu juniorów CITY TRAIL –  powiedział po biegu Piotr Ksieckiewicz, organizator Nationale-Nederlanden CITY TRAIL.

Puchar Mocy kobiet

Bieg ten ma wyjątkową oprawę, bo marzec to Miesiąc Kobiet MIEJSKA DROGA. Trzy najszybsze kobiety –  Aneta Konieczek  (czas 17:27),  Halina Rasińska  (17:42) i  Martina Wiroslak  (18:26) – wygrały Herbapol Poznań Power Cup Women’s Power Cup.

W klasyfikacji generalnej zwyciężyła czwarta uczestniczka sobotniego wyścigu –  Aleksandra Bereshnevich.

To był bardzo ciekawy sezon. W sumie dziewczyny, które kiedyś były moimi głównymi przeciwniczkami, walczyły do ​​ostatniej rundy i były na tym samym poziomie co ja. To naprawdę napędza wyścig, aw moim przypadku popycha mnie do kończenia każdego wyścigu z doskonałym rekordem – Aleksandra Bereshnevic, mistrzyni generalna, specjalistka na 800 i 1500 m.

inne kategorie

Na podium mężczyzn w sobotnim wyścigu:  Łukasz Nowak  (15:16),  Robert Kulesza   (15:32),  Wiktor Mackowiak  (16:05).

W konkurencjach młodzieżowych i dziecięcych rywalizowało 240 młodych sportowców.

Warto dodać, że  ambasadorka wizerunku CITY TRAIL Alicja Koniecek zakończyła sobotni bieg. Jest bratem mistrza, reprezentantem Polski, uczestnikiem igrzysk olimpijskich w Tokio, specjalistą od biegu na 3000 m przez płotki.

Sobotni bieg nie był ostatnim treningiem uczestników POZNAŃ CITY TRAIL. Po tym wydarzeniu we wszystkich miastach odbędą się ogólnopolskie finały sezonu – bieg City TRAIL Gold zaplanowano na 1 kwietnia w Warszawie.