Szukasz korony w ściekach z toalety! Jak dotąd nie jest źle!

Badanie ścieków zawierających mocz mieszkańców Poznania pozwoli określić, ile osób jest obecnie zakażonych COVID-19. Choć powoli przyzwyczajamy się do choroby, efekty są niepokojące. Jak dotąd nie jest źle! I można założyć, że wyniki stolicy Wielkopolski można przenieść do innych polskich miast.

Mowa o specjalnym badaniu ścieków, które pozwala z dużą dokładnością określić, ile osób w mieście Poznań jest zakażonych koronawirusem.

Przeprowadzona analiza pozwala na realistyczną ocenę sytuacji epidemiologicznej, ale zmniejszyła się liczba testów wykonywanych na obywatelach, co jest bardzo pomocne w kontrolowaniu rozprzestrzeniania się wirusa – wyjaśnia Alicja Vesołowska z urzędu burmistrza.

Podkreślił, że głównymi zaletami tego badania są jego niski koszt i wysoka efektywność. Takie podejście jest reprezentatywnym narzędziem, które pozwala na podjęcie odpowiednich środków ostrożności i podjęcie rozsądnych kroków w celu zwalczania pojawiających się infekcji.

Więcej korony w kanale

Niestety, obecne badania nie są obiecujące.

Zaznaczył, że od ponad roku w Poznaniu nie było dużej ilości materiału genetycznego koronawirusa. Oficjalne dane mogą nie odzwierciedlać sytuacji, ponieważ wielu pacjentów nie jest testowanych. Wyniki monitoringu ścieków dostarczają informacji na temat wskaźników infekcji. Alicia Wesołowska powiedziała, że ​​w ściekach jest teraz więcej kopii wirusa niż na początku 2022 r., kiedy przez Polskę nawiedziła największa fala infekcji.

Ile osób zarazi się koronawirusem przez ścieki?

Urzędnicy podkreślają ważną rolę poznańskiego studium. – W marcu 2022 r. zostanie porównana ilość materiału genetycznego koronawirusa w ściekach z oficjalną liczbą przypadków zgłoszonych przez Ministerstwo Zdrowia – powiedziała dyrektor MZ Magdalena Pietrusik-Adamska.

UMP jest publiczny. Dodał: „Wyniki są wiarygodne i zgodne z oficjalnymi danymi. Jednak od kwietnia 2022 r. nie wszystkie przypadki będą zgłaszane do Ministerstwa Zdrowia. Testy antygenowe. Bezpłatne testy w aptekach i pobieranie próbek nie będą już możliwe, więc monitorowanie jest pierwszym zadaniem najbardziej niezawodnym sposobem oszacowania prawdziwej liczby osób zarażonych ściekami jest wciąż droga.

Sprawdzają też kanalizację pod kątem innych chorób

Badania, koordynowane przez Wydział Samorządu Terytorialnego UMP, są efektem podpisanej 18 października 2021 r. umowy pomiędzy Miastem Poznań, Instytutem Chemii Bioorganicznej PAN oraz Izbą Aquanet i Aquanet SA eksperymenty.

Obecnie przygotowujemy nową umowę na monitoring ścieków. Jak podsumowuje Wesołowska, tym razem przebadany zostanie nie tylko materiał genetyczny koronawirusa, ale także wirus grypy i syncytialny wirus oddechowy, które powodują infekcje dróg oddechowych i są szczególnie niebezpieczne dla dzieci. oni.