Polska jest jednym z najlepszych miejsc dla emerytów z Wielkiej Brytanii, którzy chcą spędzić emeryturę za granicą

Według nowego raportu Polska jest jednym z najlepszych miejsc dla brytyjskich emerytów, którzy chcą spędzić emeryturę za granicą.

Kraj Europy Środkowej jest obecnie piątym najpopularniejszym kierunkiem turystycznym, co oznacza wzrost o 214% od czasu Brexitu, wynika z raportu Investing Reviews’ Pension Exodus.

Korzystając z danych z brytyjskiego Departamentu Pracy i Emerytur, raport pokazuje: „Odkąd Wielka Brytania oficjalnie opuściła UE 31 stycznia 2020 r., 2213 brytyjskich emerytów osiedliło się w Brazylii. Lan.

„Ponieważ potrzebujesz tylko dodatkowych 10 lat składek na ubezpieczenie społeczne, aby otrzymać brytyjską emeryturę państwową, wzrost ten jest prawdopodobnie spowodowany powrotem obywateli polskich do domu po opuszczeniu Wielkiej Brytanii w celu podjęcia pracy.

„Albo Polska stanie się nowym hotspotem dla emerytów”.

Raport pokazuje, że liczba roszczeń wzrosła od czasu Brexitu.

Po referendum w sprawie brexitu 23 czerwca 2016 r. kandydatów było o 1962 więcej (93%) niż przed referendum.

Po dniu brexitu, 31 stycznia 2020 r., wzrost wynosi 2213, czyli 75%.

Według przeprowadzonego w ubiegłym roku badania „Szczęście”, Gdynia jest najlepszym miejscem do życia w Polsce.

Badanie przeprowadzone wśród 35 987 osób przez Otodom i ThinkCo wykazało, że Gdańsk, Zielona Góra, Tychy, Bielsko-Biała, Szczecin, Rzeszów, Katowice, Poznań i Kraków nie pozostają daleko w tyle.

Simon Jones, dyrektor generalny Investment Review, mówi, że jednym z powodów wzrostu liczby osób w Polsce jest to, że emeryci przenoszący się w dowolne miejsce w UE lub EOG mogli zobaczyć, jak ich emerytury wzrosły o tę samą kwotę. Wielkiej Brytanii.