Medal Poznań News na 21. Poznańskim Półmaratonie

Dziś zaprezentowali wystawę medali uczestników 21. Poznańskiego Półmaratonu.

W tym roku 21. Poznański Półmaraton organizuje Poznański Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z Gazetą Poznańską. Umowa została podpisana jesienią ubiegłego roku podczas obchodów 110. rocznicy powstania najstarszego w stolicy klubu piłkarskiego „Wielkopolska”. Tematem przewodnim biegu jest #WartoBeGreen, którego celem jest połączenie sportowej rywalizacji z ochroną przyrody.

Medal z oddzieloną gwiazdką literą „W” w herbie Warty Poznań z lat 1929-1947, poświęcony czasowi, w którym zawodnicy „Zielonych” zdobyli mistrzostwo Polski. Hasło #WartaBeGreen” – Monika Brat ogłoszona przez POSIR .

„Oczywiście medale tegorocznego półmaratonu będą zielone, ze względu na barwę partnerską Gazety Poznańskiej. Każdy kolejny numer będzie wypełniony nowymi pomysłami i rozwiązaniami proekologicznymi” – powiedział 21 Poznań Łukasz Miadziołko, dyrektor zawodów półmaratonu .

Medale, które wiszą na szyjach uczestników Poznań Półmaratonu, wykonane są z mieszanego metalu w kolorze żółtym i zielonym. Krawędzie są szkliwione transparentnie dekoracyjnie i pokryte bezbarwnym lakierem. Są okrągłe, z wyrzeźbionym w kole prostokątem. Wszystko ma do pewnego stopnia fałszywą powierzchnię. Średnica medalu wynosi 7 cm, grubość 5 mm, a waga około 150 gramów.

Poznań News to ścisłe stowarzyszenie zielonych wszelkich działań związanych z ochroną środowiska. Cieszymy się, że wiele osób wie, że życie w zgodzie z naturą można realizować na wielu płaszczyznach. W tym roku wspólnie z POSiR gościmy. Będziemy jak najbardziej „zielone”. Chcemy być otwarci i mamy nadzieję, że rozwiązania będą przyjazne dla środowiska. które, jak wiemy, w najbliższych latach staną się normą” – podkreślił Jarosław Žubka, przedstawiciel zarządu, zdjęcia ESG i Gazety Poznańskiej .

Około 8 tysięcy biegaczy wystartuje ze startu 21. Poznańskiego Półmaratonu. Wyścig zaplanowano na 16 kwietnia.