Kochajcie się w wieży strażniczej w Svetno koło Walsh! Sprawa trafiła do sądu, a sędzia skazał… funkcjonariusza!

Ostre zdjęcie wieży strażniczej Svetno w pobliżu Valsti szturmem podbija Internet! Są w nim dwie pary, które kochają się niezauważalnie. Prokuratura natychmiast wszczęła sprawę. Teraz zapadł wyrok.

Chodzili po wieży strażniczej. wszystko jest napisane

Dlatego cała okolica żyje. Wielka Polska. Na początku sierpnia 2022 r.  w internecie pojawiło się nagranie dwóch par bawiących się na wieży strażniczej w Svitnie koło Valsti .

– Niestety  , muszę potwierdzić, że do Internetu wyciekł klip audio z wewnętrznego monitoringu urzędu miasta Walsh. Zgłosiłem incydent do organów ścigania  – napisał burmistrz Wojciech Lees w 2020 roku.

Niedługo potem zwolniono inspektora ochrony danych osobowych w wydziale IT wolsztyńskiego urzędu,  który wielokrotnie zeznawał, że to on stworzył notatkę.  Sprawą zajęła się również prokuratura.

Rok później, po wniesieniu do sądu akt oskarżenia wobec pracowników biurowych , podał portal epoznan.pl. Postawiono mu zarzut nielegalnego przetwarzania danych osobowych. Mężczyzna nie przyznaje się do winy,  twierdząc, że przekazał taśmy, aby ujawnić nieprawidłowości w działaniu systemu monitoringu. 

Za seks taśmy grozi kara

Aktualności Wolsztyn.naszemiasto.pl donosi, że znana pisemna decyzja została wysłana pod koniec stycznia. Mężczyzna został uznany za winnego i skazany na cztery miesiące więzienia, rok w zawieszeniu. Wyrok nie jest ostateczny.  Parom uprawiającym seks w wieży grozi więzienie lub grzywna. W końcu nic nie zrobił.